Esenler Çay Kazanı

Şelale Kazan Ofisler Esenler Çay Kazanı

Esenler Çay Kazanı

Türk kültürünün vazgeçilmez içeceği olan çayı gün içerisinde çok sık tüketiriz. Evde, işyerinde ve dışarıda insanlar sürekli çay tüketirler. Küçük bir kafede bile herkes bir bardak çay bile içse günde binlerce bardak çay içilir. Çay kazanları işletmelerdeki bu yoğun çay ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. İşletmenin büyüklüğüne göre birkaç demliği olan çay kazanları sürekli taze çay üretimi yapan teknolojik makinelerdir. Bu çok kullanışlı çay makinelerinin kullanım amacına ve kişilerin isteklerine uygun çeşitleri vardır. Çay ihtiyacını karşılayan çay kazanları tam otomatik makineler olup gaz veya elektrik ile çalışır. Hem gaz hem elektrik uyumu da sağlayabilen kazan istenildiğinde gaz ile çalışırken gerekli durumlarda elektrik ile çalışabilir.

Çay Kazanlarının Özellikleri

Çay kazanları kullanım amacına uygun olarak üstün özellikler ile donatılmıştır. En büyük özelliği çok lezzetli çay demlenebilmesi ve çayın çabuk kararmaması ve bayatlamamasıdır. Estetik ve ergonomik bir yapıya sahip olan çay kazanı tüm fonksiyonlarının rahat ve kolay kullanılabilmesini sağlar.  Kazanda bulunan arıtma sistemi sayesinde kireç ve partiküllerden arındırılmış tadına doyulmaz lezzette çay yapılabilir. Isı yalıtımlı olarak tasarlanan çay kazanları yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. Kazanın içi kaynama derecesinde iken dışı oda sıcaklığındadır. Bu özelliği ile yanmalara ve kazalara sebebiyet vermez. 15-20 dakika gibi kısa bir sürede çayı hazır eder. Böylece işletmeler müşterilerine sürekli taze çay sunma imkânı bulur.

Çay Kazanı Modelleri

Çay kazanlarının kullanım amacına ve kişilerin isteklerine uygun modelleri vardır. En çok bilinen çay kazanı modeli bakır çay kazanlarıdır. Bakır üzerine işyerinin logosu veya bayrak gibi farklı modeller kabartma şeklinde işlenebilir. İşletme için farklı bir konsept oluşturan değişik bir tarzı vardır. Bakır çay kazanları bakır davlumbaz ile birlikte işyerinde nostaljik bir görünüm sağlar. Statik boyalı çay kazanları dışı özel fırın boyası ile boyanmış olan çay kazanı modelidir. Gold çay kazanı modeli krom parlak sarı renkte şık bir modeldir. Çay kazanı fiyatları kazanın modeline ve özelliklerine göre farklıdır. Kazan büyüklüğüne göre de fiyat değişmektedir.

 

Whatsapp
Bilgi Hattı
İletişim
Formu